czwartek, 1 stycznia 2015

Chusta z zakończeniem

Niby nic wyjątkowego, każda chusta jakieś zakończenie posiada. W przypadku mojego ostatniego udziergu była to kwestia bardzo problematyczna. Chusta powstała już dość dawno i wyjątkowo szybko. Miała być dla minie, miała być duża, ciepła i z ładnym brzegiem. W pierwszej wersji brzeg miał być taki jak w tej chuście ale nie wyglądał ładnie ( moim zdaniem oczywiście). Został spruty i ... jeszcze kilka prób podjęłam i szydełkowych i ażurowych na drutach ale to nir było to. Dorobiłam jedynie i-cordem wykończenie górnego brzegu i tak zostało na wiele, wiele dni. Aż zobaczyłam na blogu Powab nitek enrelacową chustę z najprostszym chyba wykończeniem i już wiedziałam, że tak obrobię moją chustę. I jest....


Liczyłam na zimowe zdjęcia ale śnieg stopniał zrobiło się buro i ponuro więc jest jak jest. Najważniejsze, że kolejna zalegająca robótka skończona.
Chusta wykonana z jednego motka włóczki Angora Gold BD ( koloru nie pamiętam a metka przepadła) na drutach nr 4.
Na koniec jeszcze życzenia noworoczne:
                Wszystkiego Kreatywnego w Nowym Roku


4 komentarze:

 1. Wspaniała chusta :-) Piękne kolory.
  Dziękuję :-) I nawzajem szczęśliwego Nowego Roku :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie, czasem trzeba naszą pracę odłożyć na kilka dni, aby wpadł nam odpowiedni pomysł. Chusta prezentuje się super.
  Pomyślności w Nowym Roku, spełnienia Marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna chusta! Życzę dużo pięknych prac w tym roku!
  Cieszę się, że i ja mogłam kogoś zainspirować. Ta moja jest obrobiona dookoła i to było dla mnie wyzwanie pod hasłem "tyle metrów żyłki do opanowania" Mam ochotę na jeszcze jedną taką, z ażurowymi motywami na kwadratach. Włóczkę już zamówiłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, zanim znalazłam inspirację jak wykończyć chustę jeden bok już był wykończony i-cordem ( do całości takie wykończenie jednak mi nie pasowało) stąd takie rozwiązanie a w inspiracji poszłam o krok dalej i z Delight'a nr 17 :) będzie entrelac z ażurem właśnie.Pozdrawiam

   Usuń